Genel Bilgiler

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı Nizip Eğitim Fakültesi bünyesinde 2013 yılında kurulmuştur. Kurulmasının ardından programımız, 2013-2014 öğretim yılında 40 öğrenci ile öğretim hayatına hizmet vermeye başlamıştır. Her yıl ÖSYM tarafından yapılan sınavlarla öğrenci kabul eden programımızdaki öğrenci kontenjanımız, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 52'ye çıkmıştır.

 

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programının amacı, ortaokul kademesinde (5-8 sınıf) görev yapacak matematik öğretmenlerini yetiştirmektir. Matematik eğitimi alanında yaşanan son gelişmelere dayalı olarak hazırlanan derslerimiz, öğretmen adaylarını mesleklerinde başarıya götürecek Matematik ve Fen alanlarındaki dersler ile matematik bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi dersleri ile matematik öğretme bilgisi ile donatmanın yanı sıra, genel kültür dersleri ile entelektüel alanda gelişimlerini desteklemeyi de amaçlamaktadır.

 

Programımızda aktif olarak ders veren araştırma ve öğretmen yetiştirme alanlarında deneyimli; 1 Doçent, 3 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi Dr. ve 1 Araştırma Görevlisi ile uluslararası düzeyde yeterlikleri karşılayabilen öğretmen yetiştirme yönündeki hedefimize ulaşmaya gayret göstermekteyiz.

 

2018 öncesinde bölüme giriş yapan öğrencilerin ders içerikleri için Bologna Bilgi Sistemine buradan erişebilirsiniz. 

2018 ve sonrasında bölüme giriş yapan öğrencilerin ders içerikleri için Bologna Bilgi Sistemine buradan erişebilirsiniz. 

 

Öğrenci Değişim Programları ve Koordinatörleri: 

Erasmus Koordinatörü: Öğ. Gör. Dr. Orhan KAPLAN

Farabi Koordinatörü: Dr. Öğr. Üyesi Cevahir Doğanay GÜN

Mevlana Koordinatörü: Doç. Dr. Cem KOŞAR

TDP (Toplumsal Duyarlılık Projesi) Koordinatörü: Dr. Öğr. Üyesi Nida PALAMUT KOŞAR

 

Akademik Personel

Doç. Dr. Cem KOŞAR

Dr. Öğr. Üyesi Cevahir Doğanay GÜN

Dr. Öğr. Üyesi Nida PALAMUT KOŞAR

Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye AYDIN GÜRLER

Öğr. Gör. Dr.  Orhan KAPLAN

Arş. Gör. Begüm ÖZMUSUL

MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ