2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Final Sınav Programı sizlere sunulmuştur. Sınavların sorunsuz bir biçimde geçmesi için aşağıdaki hususların ayrıca paylaşılmasında yarar görülmüştür:

 

  1. Sınavla ilgili bir sorun yaşadığınızda sınav bitiminden en geç 24 saat içinde dersin öğretim elemanı ile e-posta vb. araçlarla iletişime geçiniz.
  2. Sınav esnasında yaşanan sistemsel sorunlar ve sınavla ilgili problemlerinizde öncelikli karar mercii dersin öğretim elemanıdır.
  3. Sınav esnasında bir sorun yaşayabilirsiniz. O an panikle soruları rastgele işaretlemeyiniz. Zira işaretlenen sorular “okunmuş, anlaşılmış ve cevaplanmış” kabul edilir. Dolayısıyla sınavda makul bir süre kalıp tüm soruları işaretleyen öğrencinin sınavı tamamlanmıştır. Eğer soruları anlayabilecek kadar sistemde kalmadıysanız, sitemin kesildiği anları fotoğrafla kayıt altına alınız ve hocanıza iletiniz. Hocanız, derste kalma sürenizi ve cevap veremediğiniz soru sayısını dikkate alarak karar verecektir. Ancak şunu unutmayın ki sınavı zamanında tamamlamak sizin lehinizedir.

 

Dönem sonu sınavlarının başarıyla tamamlanmasını dileriz.              

                                                                                                                                                                                                                                  DEKANLIK